طرز تهیه دسر خوشمزه کرم لبو

0
135

148179748821656-irannaz-com

با ما در این مطلب  همراه باشید تا طرز تهیه یک کرم خوشمزه و بسیار راحت به نام کرم لبو را به شما آموزش دهیم  این کرم خوشمزه و شیک میتواند زینت بخش سفره های شما درشب یلدا باشد . امیدوارم انرا تهیه کنید و از طعم خوش ان لذت ببرید.

مواد لازم:

زرده تخم‌مرغ: چهار عدد
شكر: ۱۵۰ گرم
آرد: سه قاشق غذاخوری (۸۰ گرم)
لبو: ۳۰۰ گرم
پنیر لبنه: ۳۰۰ گرم
شیر: ۳۰۰ میلی‌لیتر
وانیل: یك‌سوم قاشق چای‌خوری
خامه صبحانه: ۱۰۰ گرم
پودر ژلاتین: دو قاشق غذاخوری
آب سرد: ۱۲۵ میلی‌لیتر

روش تهیه:

۱. ابتدا زرده‌های تخم‌مرغ را همراه شكر و آرد و وانیل با همزن برقی هم می‌زنیم تا مایه یكدستی حاصل شود. شیر را به مواد اضافه می‌كنیم و همه مواد را روی شعله ملایم قرار می‌دهیم و آنقدر هم می‌زنیم تا كرم غلظت پیدا كرده و یكدست شود.

۲. وقتی از روی حرارت برداشتیم خامه را با مایه مخلوط می‌كنیم و كنار می‌گذاریم تا خنك شود. لبو را رنده كرده و با پنیر و پودر هل مخلوط می‌كنیم. بهتر است این كار را حتما با یك لیسك یا قاشق انجام می‌دهیم.

۳. ژلاتین را روی آب سرد پاشیده، روی بخار آب قرار می‌دهیم تا ذوب و یكدست شود. تمامی مواد را با هم مخلوط می‌كنیم و داخل قالب موردنظر می‌ریزیم.

۴. من در اینجا از قالبی كه به شكل سوشی نیگری دیزاین شده، استفاده كرده‌ام. پس از ۶ ساعت كه كرم را در یخچال قرار دادیم و كاملا خودش را گرفت از داخل قالب خارج می‌كنیم،

۵. روی آن را یك برش لبو قرار می‌دهیم و با ورق طلا یا خمیر مارسیپان لبو را به كرم می‌بندیم. برای تزیین زیر هر دسر از یك برش لبو یا میوه استفاده می‌كنیم.

اشتراک