شکایت فدراسیون فوتبال بولیوی از فیفا به CAS

0
83
فدراسیون فوتبال بولیوی از فیفا بابت ثبت دو شکست فنی برای تیم ملی این کشور به دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش (CAS) شکایت کرد.
پایگاه خبری وردنیوز: به نقل از سایت رسمی CAS، فدراسیون فوتبال بولیوی از فیفا بابت ثبت دو شکست فنی برای تیم ملی این کشور به دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش (CAS) شکایت کرد.
 فدراسیون فوتبال بولیوی در اعتراض به تصمیم فیفا مبنی بر درج دو شکست فنی در دیدارهای تیم ملی‌ این کشور در رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۸ روسیه شکایت خود را به دادگاه CAS  ارائه داد.
کمیته انضباطی فیفا اوایل ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی (آبان ۱۳۹۵) دو شکست فنی برای تیم ملی فوتبال بولیوی برابر پرو و شیلی به دلیل استفاده غیرقانونی از نلسون کابررا، بازیکن پارگوئه‌ای در نظر گرفت. کابررا پس از دریافت پاسپورت بولیوی در ترکیب تیم ملی فوتبال این کشور به میدان رفت اما طبق قوانین فیفا او باید پس از ۵ سال اقامت مستمر در بولیوی بازی می‌کرد.
تیم ملی فوتبال بولیوی پس از ثبت دو شکست فنی در نتایج دیدارهای خود برابر پرو و شیلی با ۷ امتیاز به جایگاه نهم جدول رده‌‌بندی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آمریکای جنوبی سقوط کرد.
سایت رسمی دادگاه CAS امروز (پنجشنبه) دریافت شکایت فدراسیون فوتبال بولیوی از فیفا را تایید کرد. این دادگاه بین‌المللی ورزش تاریخ دقیقی برای اتخاذ تصمیم نهایی درباره این پرونده مشخص نکرد.