روحانی، رقبایش را به یک چالش فراخواند

0
51
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت قوی برای خروج از شرایطی است که در طول سال‌های گذشته برای کشور ایجاد شده است.
پایگاه خبری وردنیوز: حجت‌الاسلام حسن روحانی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو با تبریک شب میلاد حضرت ولی عصر (عج) امشب را شب عدالت و امید دانست و در پاسخ به این پرسش که علت حضورش در عرصه انتخابات چه بوده است گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت قوی برای خروج از شرایطی است که در طول سال‌های گذشته برای کشور ایجاد شده است.

رییس جمهور ادامه داد: برای خروج از این شرایط  نیازمند این هستیم که فرد اولا جامعه و مشکلات آن را بداند و جهان را بشناسد و با تحرک دیپلماتیک آشنا باشد. او باید بتواند متخصصان را جذب و به کارآفرینان اعتماد دهد و سرمایه اجتماعی را ایجاد کند و با همه گروه‌ها بتواند کار کند تا با این شرایط نیاز کشور را برای تحرک سیاسی، اقصادی و اجتماعی ایجاد کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما گام اول را برداشتیم و امیدوارم با همراهی و همگامی مردم، گام‌های بعدی را برداریم

او افزود:  بعضی‌ها فکر می کنند با دادن پول مسئله اشتغال حل می‌شود. اول باید مردم به آینده کشور اعتماد داشته باشند و در جامعه احساس امنیت کنند. اینطور نیست که فردی برای یک سال یا دوسال سرمایه‌گذاری کند. ممکن است سرمایه‌گذاری چندین سال طول بکشد.

روحانی با بیان اینکه پمپاژ کردن پول در جامعه تجربه خود را در گذشته نشان داده است، اظهار کرد: متاسفانه در دوره‌ طولانی کشور بدون اشتغال خالص بوده و این مشکل در این سال‌ها بوجود آمده و جامعه ما با یک بیکاری بزرگ مواجه شده است.

او ادامه داد: در برنامه پنج ساله ششم، اشتغال ۹۹۵ هزار نفر در سال درصورتی که رشد ۸ درصد داشته باشیم امکان پذیر است. اگر بتوانیم در طول برنامه ۸ درصد رشد اقتصادی داشته باشیم، می‌توانیم آنچه در برنامه آمده است را عملی کرد اما ما برای اینکه اشتغال را افزایش دهیم نیاز به تقویت بنگاه‌های کوچگ و بزرگ داریم.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ به ۲۴ هزار بنگاه کوچک و متوسط کمک اقتصادی کردیم و آنها فعال شدند. ادامه این کار می‌تواند بنگاه‌هایی که فعال نیستند را فعال کند. اینترنت موجب شغل جدید برای جوانان شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: درسال ۹۵ ، ۱۰۰هزار شغل در فناوری‌‌های نوین داشتیم. بنابراین فعالیت‌های بانک‌ها یکی از پایه‌های این کار است. البته ما برنامه‌های ویژه‌ای داریم از جمله برنامه کارورزی را که در سال گذشته آغاز کردیم و الان در حال اجرا است.

ادامه دارد