اتفاقی که تیم پرسپولیس را تهدید می‌کند

0
79

پرسپولیس برای آینده‌نگری و ادامه موفقیت‌هایش نیاز به ثبات در مدیریت و کادر فنی دارد که البته بخشی از آن در اختیار این باشگاه نیست.

بدون تردید برانکو ایوانکوویچ، پرفسور تربیت بدنی دانشگاه کرواسی، بهترین مربی دهه اخیر فوتبال ایران در پرسپولیس بوده و شرایط خوبی برای این تیم ایجاد کرده است.

قهرمانی در لیگ برتر تنها یکی از آورده های این مربی بود، او برای این تیم و برای فوتبال ایران آورده داشته و علاوه بر قهرمان کردن تیم پرطرفدار پرسپولیس بعد از ۹ سال، بازیکن‌سازی خوبی هم داشته و ملی پوشان پرسپولیس را هم اضافه کرده و جوان های خوبی را به فوتبال ایران معرفی کرده است.

در واقع پرسپولیس می تواند اگر برنامه بلند مدتی برای باشگاه دارد حتی قرارداد بلند مدت تری با برانکو ببندد و سال های سال این باشگاه را در کورس و بورس ببیند و علاوه بر این به فوتبال ایران هم کمک کنند.

شاید بدترین اتفاق برای پرسپولیس دست زدن به ترکیب مدیریتی این تیم باشد و یا حمایت از برانکو برای رفتن از این تیم و نشستن روی نیمکت تیم ملی و این آخری پروژه و پروسه‌ای است که توسط برخی دنبال می شود و اصلا بعید نیست که روزی به نتیجه برسد.

در راستای دعوا با کی روش خیلی از مسئولان از چاشنی محبوبیت این مربی استفاده می کنند و سازه پرسپولیس را به سمتی می برند که در نهایت با همان پشتوانه مردمی برانکو را روی نیمکت تیم ملی بنشانند و دهان حامیان کی روش را ببندند که باشگاه پرسپولیس باید با این نقشه همکاری نکند چرا که در این صورت هم پرسپولیس متضرر می شود و از سازه بزرگی که پس از سال ها ساخته دور می شود و هم تیم ملی دوباره باید از اول شروع کند.

آینده برای پرسپولیس مشخص و معلوم است، مشکلاتی هم البته سر راه هست، مشکلاتی مثل پرونده ژوزه را هم باید به طرح و برنامه جا به جایی برانکو اضافه کرد اما به هر حال پرسپولیس باید همه آنها را از پیش بردارد و با برانکو به دنبال موفقیت در آسیا برود، حرکت و برنامه ای که از دو سال پیش شروع شده نباید از پرسپولیس دور شود. این برنامه باید برای استقلال و تراکتورسازی و دیگر باشگاه ها هم عملی شود، آنها هم باید انتخاب خوب و مدیریت صحیح را در برنامه خود قرار دهند و هرگز بازگشت به عقب نداشته باشند.